Riaditeľ Vojenského spravodajstva

Riaditeľ VS

generálporučík Ing. Ján BALCIAR

Profesný životopis

Hodnosť, titul, meno a priezvisko :

generálporučík Ing. Ján BALCIAR

Dátum a miesto narodenia :

22. júla 1963, Rimavská Sobota

Priebeh služby

1.9.1982 - 30.6.1986

  • študijný odbor prevádzka a ekonomika, Vysoká škola poľnohospodárska v Nitre

1.10.1986

  • vojak základnej služby

1.12.1987

  • služobný pomer príslušníka PZ
  • odd. hospodárskej kriminality OS ZNB
  • vedúci odd. násilnej kriminality odboru kriminálnej polície OV PZ
  • špecialista 4. spravodajského odd. národnej protidrogovej jednotky P PZ
  • špecialista, kriminálne spravodajstvo SKFP P PZ

1.10.2003

  • riaditeľ oddelenia nadnárodných hrozieb odboru manažmentu spravodajskej činnosti Vojenského obranného spravodajstva Ministerstva obrany SR

1.1.2005

  • riaditeľ odboru manažmentu spravodajskej činnosti Vojenského obranného spravodajstva Ministerstva obrany SR

1.7.2007

  • riaditeľ úradu spravodajských operácií Vojenského obranného spravodajstva Ministerstva obrany SR

15.3.2012

  • zástupca riaditeľa Vojenského obranného spravodajstva Ministerstva obrany SR

1.1.2013

  • 1. zástupca riaditeľa Vojenského spravodajstva Ministerstva obrany SR

15.4.2016

  • riaditeľ Vojenského spravodajstva Ministerstva obrany SR